Wyszukiwarka MS gov ?>

Wyszukiwarka MS gov

Kiedy wejdziemy na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości ms.gov.pl szybko możemy znaleźć przeglądarkę ksiąg wieczystych. Zawiera ona księgi w wersji elektronicznej. Obecnie nie wszystkie sądy mają wdrożony odpowiedni system informatyczny, ale zmieniło się to do końca 2013 roku.

Wybierając opcję „przejdź do przeglądarki ksiąg wieczystych” zostajemy odesłani na portal Podsystemu Dostępu do Centralnej Bazy Danych Ksiąg Wieczystych. Trzeba tam wpisać numer księgi wieczystej oraz przepisać kod zabezpieczający z obrazka. Potem wystarczy kliknąć „szukaj”. Jeśli księga znajduje się w Centralnej Bazie Ksiąg Wieczystych, to otrzymamy do niej dostęp. Natomiast istnieją również inne portale, które umożliwiają uzyskanie dostępu do elektronicznych ksiąg, a także zamówienie skanu, a nawet odpisu z księgi wieczystej, który zostanie przysłany pocztą czy kurierem. Ponieważ księgi są jawne, to nie ma w tym nic dziwnego, że dostęp do nich staje się coraz łatwiejszy. Prawdopodobnie wkrótce również wydruki domowe elektronicznych ksiąg będą posiadały taka sama moc prawna jak wypisy z sądu.

Warto zwrócić uwagę, że Ministerstwo Sprawiedliwości wprowadziło pewne ograniczenia jeśli chodzi o częstotliwość i ilość pobieranych elektronicznych ksiąg wieczystych. Jeśli ich pobieranie z jednego numeru IP dokonywane jest zbyt często zastosowana zostaje blokada. Poza tym nie da się skorzystać z przeglądarki MS gov, jeśli nie posiada się numeru księgi. W razie czego należy go zdobyć udając się na przykład do wydziału ksiąg wieczystych w odpowiednim sądzie rejonowym. Tam również można dowiedzieć się w razie czego czy istnieje już szukana przez nas księga w wersji elektronicznej, czy też lepiej od razu zamówić odpis w sądzie. Poza tym, jeśli przeglądając elektroniczną księgę zobaczy się jakieś braki, to również należy udać się w tej sprawie do sądu rejonowego. Istotne jest to, że można mieć oczywiście pewność, że dane z księgi w wersji elektronicznej są aktualne i pokrywają się z danymi z Centralnej Informacji Ksiąg Wieczystych, bo zmiany nanoszone są od razu online.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 21203 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/923.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/wyszukiwarka-ms-gov/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xsv/public_html/923.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xsv/public_html/923.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #7 [in in /home/xsv/public_html/923.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435